ECMT1V1714H-600-R
Eaton Electronics
504-ECMT1V1714H-600R
ECMT1V1714H-600-R
Fabricante:
Descripción:
Filtros / Bobinas de modo común ECMT1V1714H-600-R, 60.0 mH, THT, Horiz Mnt
Modelo ECAD:
En existencias: 1 349
Existencias:
1 349 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
Las cantidades superiores a 1349 estarán sujetas a requisitos mínimos de pedido.
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Eaton
Categoría de producto: Filtros / Bobinas de modo común
RoHS:
ECMT-R
PCB Mount
Through Hole
1 Channel
60 mH
400 mA
3.3 Ohms
144 kHz
- 40 C
+ 125 C
Bulk
Common Mode Chokes
Marca: Eaton Electronics
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Tipo de producto: Common Mode Chokes
Apantallamiento: Unshielded
Cantidad de empaque de fábrica: 1056
Subcategoría: Inductors, Chokes & Coils
Peso de la unidad: 1 mg
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
Esta funcionalidad requiere que JavaScript esté habilitado.
USHTS:
ECCN:
EAR99
Common Mode Chokes
Eaton Common Mode Chokes feature a closed magnetic path that reduces conductive EMI emissions. These chokes feature robust construction, independent winding sections, and high-voltage isolation. The common mode chokes support inductance ranges from 5.5µH to 60,000µH and current ratings up to 7A, with low DCR for efficient operation. These chokes operate within the -40°C to 125°C (ECMT) and -40°C to 160°C (CMS) temperature ranges and comply with RoHS and halogen-free standards. Typical applications include industrial IoT equipment, power supplies, renewable energy systems, smart meters, medical devices, and consumer electronics.
WE-CMB Common Mode Power Line Inductors (Chokes)
Battery Management Systems
ECMT-R Common Mode Chokes
Eaton Electronics ECMT-R Through-Hole Common Mode Chokes feature a closed magnetic path that reduces conductive EMI emission. Eaton Electronics ECMT-R Common Mode Chokes offer 250VAC rated voltage, 1mH to 85mH inductance, and high impedance values. Applications include Industrial IoT equipment, motion controls, power supplies, battery backup, and renewable energy products.