ZWS300BAF-24/CO2
TDK-Lambda
967-ZWS300BAF24/CO2
ZWS300BAF-24/CO2
Fabricante:
Descripción:
Fuentes de alimentación - montaje en chasis AC-DC, 115-230VAC, Output 24V 12.5A, 300W (Pcb coating)
Disponibilidad
Existencias:
No en existencias
Plazo de entrega de fábrica:
11 Semanas Tiempo estimado de producción de fábrica.
Mínimo: 1   Múltiples: 1
TDK-Lambda
Categoría de producto: Fuentes de alimentación - montaje en chasis
RoHS:
300 W
85 VAC to 265 VAC, 120 VDC to 370 VDC
1 Output
24 VDC
12.5 A
Open Frame
Industrial
180.086 mm (7.09 in)
84.074 mm (3.31 in)
41.91 mm (1.65 in)
ZWS-300BAF
Marca: TDK-Lambda
Conformidad: EN60950-1, UL60950-1
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: MY
Estilo de montaje: Chassis
Armazón abierto/Blindado: Open Frame
Producto: Switching Supplies
Tipo de producto: Switching Power Supplies
Cantidad de empaque de fábrica: 1
Subcategoría: Power Supplies
Alias de las piezas n.º: ZWS300BAF-24/CO2
Peso de la unidad: 540 g
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
ZWS300BAF 300W Power Supplies
TDK-Lambda ZWS300BAF 300W Power Supplies from TDK-Lambda provide 300W with convection cooling (no fans required) and their design eliminates the need for fan maintenance and reduces acoustic noise and vibrations. TDK-Lambda ZWS200BAF Power Supplies operate from a universal input of 85VAC to 264VAC, 47Hz-63Hz, with PFC, enabling them to be used anywhere in the world.  They have output ratings from 50W to 300W and can withstand 3kVAC, input-to-input. These low profile supplies are also available in output voltages of 24VDC, 36VDC, or 48VDC and have a convection-cooled operating temperature range from -10°C to +70°C with derating above +45°C. The ZWS-BAF offers global ITE and general purpose safety agency certifications, is CE marked, and meets conducted and radiated EMI requirements. These units include a five-year warranty.